Nar Kitapevi Gönüllüleri Okuma Farkındalığı Yaratmaya Devam Ediyor!

Kayseri’de, Nar Kitabevi tarafından düzenlenen bir okuma etkinliği kapsamında, birçok gönüllü tramvay, belediye otobüsü ve tren garı gibi umuma açık yerlerde okuma yapmak üzere toplandı.  

Nar Kitabevi Genel Koordinatörü Nejat Arın, “Nar Taneleri” adını verdikleri proje çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenlediklerini; bu etkinliklerle insanlara okuma alışkanlığı kazandırmayı ve kitap okumayı sevdirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Arın, “Melekler” adını verdikleri gönüllülerle birlikte, farklı yerlerde okuma etkinlikleri düzenleyerek okuma farkındalığı yaratmaya ve ücretsiz kitaplar dağıtmaya devam ediyor. Gönüllüler ayrıca kitap dağıtımında bulundukları yolculara kitap okumanın güzelliklerinden bahsediyor. 
 
Okuma etkinliklerini; kahvehane, hastane ve alışveriş merkezleri gibi yerlere de yaymayı planladıklarını belirten Arın, yolcu otobüslerinde mini kütüphaneler oluşturmaktan da söz etti. Çalışmalarının kapsamından bahsetmeye şu ifadelerle devam etti: 

“Gönüllü meleklerimiz, kadınların altın günlerine konuk olarak oralarda da kitap okuyacak ve kitap dağıtacak. İlköğretim öğrencilerini salonumuza davet edip kitaplarla tanıştırmaya çalışıyoruz. Köy okullarında okuma etkinlikleri düzenliyoruz ve kütüphaneler oluşturmaya çalışıyoruz. Düzenlediğimiz etkinlikler kapsamında şimdiye kadar 500’e yakın kitap dağıttık. Bu sayıyı 4-5 binlere çıkaracağız.” 

Yolları proje gönüllüleriyle kesişen yolcular, etkinliği düzenleyenlere teşekkürlerini iletti. 

Haber için tıklayınız.