Ekibimiz

EBRU ŞENOL

Proje Koordinatörü

Ebru Şenol 1971 yılında Ankara’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini İzmir Amerikan Lisesi ve Kocaeli Anadolu Lisesinde tamamladı. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi Bölümü Yüksek Lisans programından mezun oldu. 1993 yılından bu yana profesyonel olarak kariyerini sürdürüyor. 1993-2011 yılları arasında, banka, finans kurumları ve vakıfların İç Denetim ve Teftiş Kurullarında uzmanlık ve departman yöneticiliği yapan Ebru Şenol, 2011- 2016 yılları arasında SEV Yayıncılık A.Ş (Redhouse)’de Şirket Müdürlüğü, 2015-2016 yılları arasında Türkiye Yayıncılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, 2015- 2017 döneminde Mesleğimiz Yayıncılık Projesi Proje Koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. Ayrıca 2016-2018 yılları arasında çeşitli kurumlarda Yayın ve Finans Danışmanlığı yaptı. Ebru Şenol, Kasım 2018’den bu yana Türkiye Yayıncılar Birliğinde Genel Koordinatör olarak görev yapmaktadır.

SEVENGÜL SÖNMEZ

Sektörel Uzman

1994’te Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra aynı bölümde lisansüstü eğitimini tamamladı. Pek çok yayınevinde editör, çevirmen, yayına hazırlayan ve danışman olarak yayıncılık sektörünün farklı alanlarında çalıştı. Editörler Platformu kurucu üyelerindendir. 2009 – 2015 arasında Bilgi Üniversitesi’nde edebiyat arşivi yöneticiliği yaptı ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nde editörlük dersleri verdi. 2015’te Essen Duisburg Üniversitesi’nde konuk öğretim görevlisi olarak çalıştı. Mesleğimiz Yayıncılık projesinde sektör uzmanı olarak çalıştı. TYB ile Bilgi Üniversitesi’nin 2012 öğretim yılında başlattığı Yayıncılık Okulu’nun programlarını oluşturdu, sektörel eğitimler verdi. Halen Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde yarı zamanlı olarak editörlük dersi vermektedir.

ASLIHAN KAĞNICI

İdari Yönetici

Yıldız Teknik Üniversitesi, İstatistik bölümünde (Lisans) ve Galatasaray Üniversitesi, İktisat bölümünde (Yüksek Lisans) eğitim aldı. 10 yıldan bu yana; Ar-Ge ve inovasyon yönetimi, proje fikri modelleme, yeni trend ve teknolojilerin takibi, networking, ulusal ve uluslararası fon programlarına proje önerisi hazırlama ve sunma, proje yönetimi ve koordinasyonu, idari, teknik ve finansal raporlama, pilot uygulamaların organizasyonu, yenilikçi ürün ve servislerin kullanıcı gereksinim analizleri ve kullanıcı değerlendirmeleri konularında tecrübe kazandı. Hâlen Türkiye’nin AB projeleri alanında ilk danışmanlık şirketi olan TAGES’te Projeler Danışmanı olarak çalışıyor ve AB ve ulusal fon destekli projeler geliştiriyor ve yönetiyor. Özelikle bilgi ve iletişim teknolojileri platformları, akıllı şehirler, açık veri, açık inovasyon, sosyal inovasyon konulu projelerde hem uzman hem de danışman olarak rol alıyor. Yer aldığı projelerde Türkiye’den ve Avrupa’dan birçok KOBİ, şirket, STK, üniversite, kamu ve araştırma kurumları ile birlikte çalışıyor.

NUR AYAZ

Etkinlik Yöneticisi

Nur Ayaz 1975 yılında Ankara’da doğdu. 1997 yılında Ankara Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu, Tokyo ve Birmingham’da yaşadığı yaklaşık 10 senelik sürede başta sosyal hizmetler olmak üzere resmi ve özel kuruluşlar için profesyonel tercümanlık ve çevirmenlik yaptı.  2007-2016 yılları arasında uluslararası ticaret yapan bir Japon firmasında satış müdürü olarak çalıştı. Tayland, Hindistan, Peru gibi ülkelerde eğitim ve doğal hayatı koruma konularındaki sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak görev aldı. 2019 yılında OKUYAY projesine organizasyon yöneticisi olarak katıldı.

İNCİ ZEHRA MASATLIOĞLU

Muhasebe Uzmanı

İnci Zehra Masatlıoğlu 1973 yılı Erzurum doğumlu olup tüm eğitim hayatı İstanbul da geçmiştir. İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olup, İngilizce Eğitimi için bir süre yurtdışında bulunmuştur. 2005 yılından beri Mali müşavir olup, İngiltere merkezli olan mali müşavirlik sertifikasyon kuruluşu ACCA öğrencisidir.  1997 -2011 seneleri arasında çok uluslu Petrol şirketleri Mali İşler Departmanın da çeşitli görevler almış olup, son olarak üstlendiği rol, 120 kullanıcı ve 25.000 ‘den fazla müşteriye içeren Uluslararası SAP projesinin Finans ve Muhasebe uygulanması ve süreçlerini yürütülmüştür. Halen Türkiye Yayıncıları ve Yayın Dağıtımcıları Derneği bünyesinde Muhasebe Yönetici olarak görev yapmakta olup eş zamanlı olarak OKUYAY Projesinin Muhasebe işlerini yürütmektedir.

FİLİZ KOCABOĞA

İletişim ve Uluslararası İlişkiler Yöneticisi

Filiz Kocaboğa 1986 yılında İstanbul’da doğdu. Tam burslu okuduğu Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nden 2013 yılında mezun oldu. Aynı yıl Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nde yüksek lisansına başladı ve bölümde 2013-2015 yılları arasında Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Üniversite eğitimi boyunca Türkiye Sosyal Tarih Araştırma Vakfı’nda (TÜSTAV) gönüllü ve yarı zamanlı olarak arşiv fonlarının klasifikasyon, kataloglama ve dijitalleştirme projelerinde görev aldı. 2015-2017 yılları arasında Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Aslı Davaz’ın asistanlığını yaptı. Davaz’la beraber Vakfın sempozyumları, eğitimleri, idari işleri ve uluslararası yazışmalarını koordine etti. 2017 yılında Türkiye Yayıncılar Birliği’nde İdari Asistan olarak göreve başladı. 2019’dan beri Birliğin Halkla İlişkiler Uzmanı olarak çalışıyor. Yeditepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nde yüksek lisansına devam ediyor.

EZGİ KARPAT

Proje Asistanı

Ezgi Karpat 1990 yılında İstanbul’da doğdu. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Cam Seramik ve Çini İşlemeciliği ön lisans, 2016 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme lisansını tamamladı. Mezun olduktan bir süre sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı sertifika programına dahil olup 2012-2014 yılları arasında bir reklam pazarlama ajansında İşe Alım Sorumlusu olarak görev aldı.  Yüksek lisansını 2018 yılında Marmara Üniversitesi Sivil Toplum Kuruluşları ve Yönetişim bölümünde tamamlayıp, 2015-2018 yılları arasında Acil İhtiyaç Projesi Vakfı’nda Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak görev aldı. Farklı alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına gönüllü desteğine devam edip, 2019 yılı itibari ile OKUYAY projesinde Proje Asistanı olarak görev almaktadır.