Hasta Psikolojisinden Kurtulmak İçin ALO KİTAP SERVİSİ!

Gaziantep Kent Konseyi, Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında gençlerle buluşup kitap okudu; onlara okumanın ve kütüphane kültürünün önemini anlattı. Etkinlik, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Düztepe Kitap Kafe’de düzenlendi.  

Kent Konseyi Genel Sekreteri Fikret Murat Tural, konsey olarak kitap okuma seferberliğine yönelik çalışmalarını sürdüreceklerine dair bir açıklamada bulundu. Bunun üzerine dikkatler konseyin okuma eğitimlerine ve etkinliklerine çevrildi. Okuma-anlama eğitimleri düzenleyen konsey aynı zamanda “Alo Kitap Servisi” adını verdikleri ve hastanelere kitap servis ettikleri uygulamalarıyla dikkat çekti. 

Hasta ve hasta yakınlarının televizyon, telefon ve internet karşısında değil, kitap okuyarak vakit geçirmesini amaçlayan “Alo Kitap Servisi” projesi kapsamında, hasta ve hasta yakınlarının istediği kitaplar ayaklarına kadar götürülüyor. Tural, bu projelerinin amacını “hastayı hastane ortamından biraz dışarı çıkarmak, kitabın içerisine, kitap dünyasının içerisine alıp o hasta psikolojisini değiştirmek” olarak özetliyor. Haber için tıklayınız.

Sesli Okuma Günü
Bir Umutlu Yürüyüş...