Sesli Okumalar Başlıyor!

OKUYAY Platformu tarafından yürütülen pilot projelerden Sesli Okuma Günü projesi kapsamında birçok sesli okuma etkinliği yapmayı planlıyoruz. Bunlardan biri de yazarlarla ve editörlerle Zoom üzerinden sesli okumalar yapmak ve sizleri de bu okumalara davet etmek!

OKUYAY Platformu olarak Sesli Okuma Günü Projesi çerçevesinde 20 Kasım’a kadar Zoom üzerinden her yaş için sesli okuma saatleri düzenliyoruz! İlk okumamızı Bir Dolap Kitap kurucularından M. Banu Aksoy yapıyor. Perşembe günü saat 20:00’de gerçekleşecek okumamızda Banu Aksoy’un yazdığı  Kıymet Ergöçen’in resimlediği Tudem Yayın Grubun’dan yayımlanan Boynuyamuk adlı kitap okunacak. Tüm kitap severleri, Bir Dolap Kitap’ın okumalarına hasret kalanları sesli okuma etkinliğimize bekliyoruz.

Tarih: 5 Kasım, Perşembe
Saat: 20:00- 20:40
Yer: Zoom
Zoom adresi: https://us02web.zoom.us/j/84714432392
ID: 847 1443 2392

Siz de sesli okuma etkinliklerine katılabilir sevincinizi çevrenizdekilerle paylaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kayıt formunu doldurmak. Kasım ayı sonunda en çok sesli okuma yapan şehirler seçilecek ve okuyan gruplar arasından yapılacak çekilişi kazananlara kitap setleri hediye edilecek. Sesli kitap okumasını teşvik eden projemiz kapsamında gerçekleştirilen etkinlikleri OKUYAY ekibine ulaştırmak isteyenler gerçekleştirdiği etkinliğin videosunu veya fotoğraflarını sosyal medyada #sesliokumagünü etiketiyle paylaşabilir veya info@sesliokumagunu.com adresine mail gönderebilir. 

Dünyada farklı ülkelerde de gerçekleştirilen Sesli Okuma Günü’nün Almanya’daki uygulamasına ve sesli okumanun faydalarına dair yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Dünyayı değiştirmek için sesli okuyun!

Büyülü Maske