Yarıyıl Sanat Atölyeleri

20-31 Ocak, Atölye, İstanbul Modern, İstanbul 

İstanbul Modern Sanat Müzesi, 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında, okulların yarı yıl tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunuyor. Program kapsamında 7-12 yaş aralığındaki çocuklar müze uzmanlarıyla birlikte sanatı yorumlamaya ve sanatsal üretimler gerçekleştirmeye yönelik atölye çalışmalarına katılabiliyor.

Tatil süresinde sabah ve öğleden sonra 3 farklı saat diliminde gerçekleştirilen atölyeler arasında edebiyat ve resme ilgi duyan veya bu sanat dalları üzerine deneyim yaşamak isteyen çocuklar için de 24 Ocak ve 31 Ocak tarihlerinde Şiirden Resimler isimli bir atölye düzenleniyor. Bu atölyede çocuklar “Şimdinin Peşinde” koleksiyon sergisini şiirler eşliğinde gezerek sanat çalışmalarını keşfediyor. Sergi gezisinin ardından Dadacılık akımının kurucularından Tristan Tzara’dan esinlenerek şiirler yazıyorlar. Atölyede önceden hazırlanan kelimeleri bir araya getirerek şiirlerini tamamlayan çocuklar, oluşturdukları şiirler için resimler yapıyor.

Her gün farklı bir etkinliğin düzenlendiği Yarıyıl Tatil Dönemi 7-12 yaş Grubu Sanat Atölyeleri’nde çocuklar resim, heykel, yerleştirme, tasarım, mimari gibi disiplinleri içeren uygulamalar yapıyor.

Tüm atölyeler ve katılım için daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.