OKUYAY Platformu Samsun Pilot Bölge Toplantısını Gerçekleştirdi!

Türkiye Yayıncılar Birliği öncülüğünde hayata geçirilen ve ülkemizde okuma kültürüne yönelik bugüne kadar yapılan en kapsamlı projelerden biri olan OKUYAY Platformu’nun (Okuma Kültürünü Yaygınlaştırma Platformu), pilot projelerini yürüteceği 4 bölgeden biri olan Samsun’daki ilk toplantısı gerçekleşti.

Samsun’un pilot bölge olarak seçilmesinin ardından gerçekleşen ilk toplantıya OKUYAY Platformu ekibi, platform ortaklarından Türk Kütüphaneciler Derneği, ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) temsilcileriyle birlikte Samsun ve civar il ve ilçelerden otuza yakın STK temsilcisi, kitabevleri, enformel yapılar, öğretmenler, kütüphaneciler ve gönüllüler katıldı.

Toplantıda, OKUYAY Platformu’nun tanıtılmasının ardından Samsun ve çevresinde okuma kültürünü yaygınlaştırmak için neler yapıldığı katılımcılar tarafından anlatıldı. Samsun ve civarında okuma kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik yapılan çalışmalar, tespit edilen ihtiyaçlar ve yapılabilecek çalışmalar konuşuldu. Ayrıca toplantıda, OKUYAY Platformu’nun destekleyeceği ve Samsun bölgesinde önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek bir pilot projenin nasıl uygulanacağına ve sürecine dair bilgiler de verildi.