Malatya Her Yerde Okuyor!

Bir grup üniversite öğrencisi, 7. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı öncesinde bir araya gelerek, şehrin farklı yerlerinde kitap okudu. İnönü Üniversitesi Sosyal ve Entelektüel Faaliyetler Topluluğu üyesi olan bu öğrenciler, kitap okumanın önemine dikkat çekmeyi amaçladı.  
 
Halkın kitap okuma etkinliğine yoğun ilgisi ve katılımı, öğrenciler tarafından düzenlenen bu etkinliğin ne kadar önemli ve faydalı olduğunu bir kez daha gösterdi. Öğrenciler etkinliğin etkisini Victor Hugo’nun “Okuma ihtiyacı barut gibidir, bir kere tutuşunca asla sönmez.” sözleriyle özetledi. 

İnönü Üniversitesi Sosyal ve Entelektüel Faaliyetler Topluluğu, etkinlikle ilgili bir açıklamada bulunmayı da ihmal etmedi: 

“Yapılan bu etkinlikle -kitap okuma farkındalığı dışında- 28 Nisan-6 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan ‘Ah Kudüs’ temalı 7. Anadolu Kitap Fuarı’na ilgi çekmek istedik. Bu fuar Malatya’mız ve ülkemiz adına oldukça önemli bir fuar. Bu fuarın -çoğu şehir düzenlemiyorken- ilk defa Malatya’da düzenlenmesine vesile olan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a ve Kültür AŞ’ye teşekkür ederiz. Okurları yazarlarıyla ve doğrudan yayınevleriyle buluşturduğu için minnettarız. Fuarın Malatya’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.” 

Habere buradan ulaşabilirsiniz.