İBB’DEN “SEMT SEMT KİTAP GÜNLERİ” önce Kadıköy’de

26 Ekim-8 Kasım, Kadıköy / İstanbul

İBB, İstanbul’un farklı noktalarını kitapla buluşturmak için ilçe ilçe gezecek. Maltepe’deki İstanbul Açık Hava Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen kitap günleri, artık “Semt Semt Kitap Günleri” adıyla İstanbul’un dört bir yanını dolaşacak. Yayınevleri ve sahaf stantlarının yanı sıra kitap mezatları ile söyleşilerin yer alacağı, çocuklar için Karagöz Hacivat gösterilerinin düzenleneceği organizasyonun ilk adresi Kadıköy olacak.

26 Ekim’de başlayan etkinlikte otuz altı sahaf yüz binin üzerinde kitap, dergi ve efemera koleksiyonlarıyla Kadıköy Sahil’de kitapseverlerle buluşuyor. 8 Kasım’a kadar devam edecek etkinlik, iskelelere üç-dört dakika mesafedeki etkinlik alanında her gün 11.00-22.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Kitapseverler, Kadıköy rıhtımda yer alan yayınevi ve sahafların stantlarında binlerce kitapla çeşitli indirimlerle buluşacak. Alandaki etkinlik çadırı; kitap mezatları, söyleşiler gerçekleştirilirken çocuklar için de Karagöz Hacivat gösterilerine ev sahipliği yapacak.

Kitap mezatları her cuma 19.00 – 20.00, her cumartesi, pazar ise 16.30 – 17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Karagöz Hacivat gösterileri ise minik kitapseverlerle her cumartesi ve pazar 18.00 – 18.40 saatleri arasında buluşacak.

Daha detaylı bilgi ve programa buradan ulaşabilirsiniz.

Roman Okumak Demode...