“Yılın İş Birliği” Ödülü OKUYAY Platformu’nun Oldu!

Ülkemizde okuma kültürüne yönelik bugüne kadar yapılan en kapsamlı projelerden biri olan OKUYAY Platformu, T.C. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Sivil Toplum Sektörü Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında Türkiye Yayıncılar Birliği yönetiminde Şubat 2019’da kurulmuştu. Aldığımız hibeyle 24 aylık proje süresince 50’yi aşkın faaliyet gerçekleştirerek milyonlarca kişiye ulaşırken, okuma kültürünün yaygınlaştırılması için çalışan birçok kurum, kuruluş ve kişiyle de iş birliği yapma fırsatını bulduk.

24 aylık hibe sürecimiz bitmiş olsa da biz OKUYAY Platformu’nu sürdürmek için çalışmaya devam ediyoruz. Yoğun çalışmalarımız karşısında olumlu geri bildirimler ve ödüller almak da platformumuza olan inancımızı tetikliyor.

57. Kütüphane Haftası kapsamında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın düzenlediği ödül töreninde OKUYAY Platformu, Kütüphanecilik ve Yayıncılık Ödülleri “Yılın İş Birliği Ödülü”nü aldı. Emeklerimizin görülmesi ve ödüllendirilmesi bizi mutlu ediyor. Törene katılan Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Sn. Kenan Kocatürk ödülümüzü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Mehmet Nuri Ersoy’dan aldı.

Bu ödül için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı‘na, OKUYAY Platformu‘nun kurulmasında katkı sağlayan tüm kurumlara, kuruluşlara, kişilere, hibe merciine, bize destek olan tüm paydaşlarımıza, sivil toplum örgütlerine ve inisiyatiflerine  ve 24 ayda boyunca ve halen bu faaliyetlerin gerçekleşmesi için canla başla çalışan OKUYAY Platformu ekibine teşekkür ediyoruz.Hepimiz için en büyük ödül okuma kültürünün geliştiğini görmek…

#evdeyimokuyorum