OKUYAY Platformu Pilot Proje Başvuruları Sonuçlandı!

OKUYAY Platformu pilot projeler için başvuru ve değerlendirme süreci tamamlandı, tüm başvuru sahiplerine bu sürece katıldıkları için teşekkür ederiz.

Çağrımıza Ankara, İstanbul ve Adana olmak üzere 3 ilden 12 başvuru yapılmış, 1 başvuru yeterli belgelerin gönderilmemesi sebebiyle geçersiz olmuştur. Pilot bölgeler arasında yer alan Samsun’dan herhangi bir başvuru yapılmamıştır. Başvurular değerlendirildiğinde 4 proje hibe almaya hak kazanmıştır. Adana’dan bir proje ise pandemi sonrası yeterli zaman olması ve şartların proje ekibi tarafından uygun olması halinde uygulanmak üzere beklemeye alınmıştır. Başvuruları değerlendirirken sizlere daha önce gönderdiğiniz değerlendirme tablosuna göre OKUYAY ekibi ve proje ortakları tarafından değerlendirmeler yapılmış ve sonuca gidilmiştir. Çağrıya uygun olduğu düşünülen ve yüksek puan alan proje sahipleriyle online olarak görüşmeler yapılmış, projelerin detayları hakkında bilgi alınarak kararlarımız netleşmiştir.

Puanlama tablosuna göre en yüksek puan alan ve hibe almaya hak kazanan projeler aşağıdaki gibidir.

Tüm projelere ait puanlama tablolarına buradan ulaşabilirsiniz.

Önümüzdeki süreçte;

1- Hibe almaya hak kazanan projelerle önümüzdeki hafta Proje Uygulama Rehberi paylaşılacak, bütçeler üzerinden gerekli revizeler yapılacak ve başvuranlar tarafından taahhütnameler imzalanacaktır.
2- Hibe alamayan projelere e-posta aracılığıyla projelerindeki zayıf yönler paylaşılacaktır.

23 Nisan Çocuk...