23 Nisan Çocuk Şenliğimize Davetlisiniz!

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun!
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. Yılı ve Çocuk Bayramı’nı bu yıl evlerimizde kutlayacağız. Çocukların resimlerle, bayraklarla süsledikleri pencerelere ve balkonlara dijital etkinlikler eklenecek.
OKUYAY Platformu 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde okuma etkinlikleri, şarkılar, atölyeler ve sanal geziler yer alıyor.

Instagramdan izlemek için tıklayınız. Facebooktan izlemek için tıklayınız.

OKUYAY Platformu 23 Nisan Çocuk Şenliği Programı
23 Nisan 2020, Perşembe

10:00- Özge Fışkın Çocuklar İçin Söylüyor (Instagram+ Facebook)
Müzisyen Özge Fışkın 23 Nisan’da çocuklara özel bir şarkı seslendiriyor. Özge Fışkın’a eşlik etmek için tüm çocuklar müzik aletleriyle birlikte ekran başına!

11:00- Küçük İşler Atölyesi İle Balina Yapımı (Instagram+ Facebook)
Model sanatçısı, çizer İrem Nur Terzi evdeki basit malzemeleri kullanarak nasıl bir balina yapılacağını gösteriyor. Kendi balinanınız yapmak için alüminyum folyo, gazete kâğıdı, tutkal, su, 2 adet toplu iğne ve boya olması yeterli!

13:00 – Şehir Dedektifi Galata Kulesi’nin Peşinde (Instagram+ Facebook)
Şehir Dedektifi Gizem Kıygı Çocuklar İçin Beyoğlu Haritası eşliğinde İstanbul’un en eski ve önemli binalarından Galata Kulesi’nin tarihini ve tarihte tanıklık ettiği olayları anlatıyor.

15:30 – Yıldıray Karakiya Prenses Olmak İstemeyen Prenses’i Okuyor (Instagram Canlı)
Bir Dolap Kitap’ın kurucularından Yıldıray Karakiya, kendisinin yazdığı ve Gökçe Yavaş Önal’ın resimlediği Prenses Olmak İstemeyen Prensesi okuyor. Hayatın kendisine biçtiği prenseslik rolünü reddedip futbolcu olmak için hayallerinin peşinden top koşturan Prenses Fıldırfış’ın eğlenceli hikâyesini dinlemek için tüm çocukları OKUYAY Platformu Instagram hesabında canlı yayına davet ediyoruz!

17:00 – Pırlangıç Çocuk Bizim İçin Yazdığı “Arkadaşım Kitap” Şarkısını Seslendiriyor (Instagram+ Facebook)
Esas mesleği öğretmenlik olan, Pırlangıç Çocuk kurucularından Berrin Çopur, OKUYAY Platformu için söz ve müziğini yazdığı “Arkadaşım Kitap” şarkısını çocuk bayramını kutlayan çocuklar için seslendiriyor. Tüm çocuklar kitapları ve müzik aletleri ile ekran başına!

18:00 – PİJABOT Olmaya Ne Dersiniz? (Instagram+ Facebook)
PİJABOT da ne demek mi diyorsunuz? Pijamalı robot kostüm atölyesi! Dekor ve kostüm tasarımcısı Zeynep Tuğçe Çağlayan çocuklara ve hâlâ içindeki çocuğu büyütenlerle bir kostüm atölyesi düzenliyor. Yanınızda olması gereken malzemeler;

1- En sevdiğiniz pijamanız
2- 1 adet büyük 1 adet küçük koli
3- Süslemek için çeşitli malzemeler(fon kartonu, oyuncak, renkli olan her şey)
4- Boyamak için çeşitli boya kalemleri
5- Makas
6- Alüminyum folyo
7- Sınırsız hayal gücü

*Sosyal medya mecralarında oluşabilecek teknik aksaklıklar sebebiyle program saatlerinde aksaklık yaşanabilecektir. Böyle bir durumda hesaplarımızı gün boyu takip etmenizi tavsiye ederiz.


Okuyay Platformu 23...