OKUYAY Platfomu Ankara, Adana, Samsun ve İstanbul İçin Pilot Proje Başvuruları Başladı

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan Türkiye Yayıncılar Birliği’nin OKUYAY Platformu, okuma kültürünü destekleyen STK’lere, aktivistlere ve gönüllülere destek vererek Türkiye ve Avrupa’daki iyi örnekleri Türkiye geneline yaymayı hedeflemektedir. 17.02.2019 tarihinde kurulan OKUYAY Platformu projesi 15.01.2021 tarihinde sonlanacaktır.

OKUYAY Platformu, seçilen 4 ilde okuma kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleyen STK, enformal yapı, aktivist ve gönüllülere, kendi bölgelerinde uygulayacakları pilot projeler için kaynak sağlamayı planlamaktadır.

Adana, Samsun, Ankara ve İstanbul’da kaynak kullanmaya hak kazanacak kişi ve kuruluşlar için hazırlanan başvuru koşulları aşağıda açıklanmaktadır. Pilot proje başvurularınızı yapmadan önce OKUYAY Platformu hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizin “hakkımızda” bölümünü ziyaret ederek faaliyetlerimiz, hedeflerimiz, çıktılarımız, son faydalanıcılarımız ve hedef kitlemiz hakkında bilgi sahibi olmanızı ve sonrasında başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

OKUYAY Platformu pilot proje başvuruları 11/03/2020 tarihi itibari ile başlamıştır. Aşağıda bulunan bağlantıda pilot proje başvuru rehberinde başvurularınızı nasıl yapacağınız detaylı olarak açıklanmıştır. Başvurularınızı en geç 23/03/2020 saat 17:00’a kadar info@okuyayplatformu.com adresine “pp başvuru- başvurduğunuz il” (örneğin pp başvuru- Ankara) konusuyla göndermeniz gerekmektedir.

Başvurularınızı sadece aşağıda verilen belgelerle yapabilirsiniz. Bu belgeler dışında gönderilen belgeler değerlendirmeye alınmayacaktır. Aşağıda yer alan taahhütname örneği ilerleyen aşamalarda kullanılacak olup, şu an sadece bilgi amaçlıdır. Başvuru formu ve özgeçmiş dökümanı “word” formatında, proje bütçesi “excel” formatında aşağıdaki bağlantılardan indirdiğiniz dosyaların içine doldurulmalıdır. Başvuru formu 6 sayfayı geçmemelidir.

Proje başvurularınız ile ilgili sorularınızı e-posta olarak info@okuyayplatformu.com adresine “pp başvuru- başvuru ili- sorular” konusuyla göndermenizi rica ediyoruz.

OKUYAY Platfomuna proje başvurusu yapacak herkese kolaylıklar ve başarılar diliyoruz.

Bu süreç sonunda okuma kültürünün ülkemizde yaygınlaştırılması adına birlikte çok önemli projeleri uygulamaya geçireceğimize inanıyoruz.

OKUYAY PLATFORMU

#evdeyimokuyorum