Ben Cemal Süreyya Şiir Adamm

31 Ocak 2020, saat 20.00, Tiyatro oyunu, Fade Sahne, Ankara

Tiyatro Ayme’nin yorumu ile Mehtap Temiz ve Mehmet Nurkut İlhan’ın yazdığı, T. Murat Demirbaş’ın yönettiği Ben Cemal Süreya Şiir Adamm oyunu, 31 Ocak günü, saat 20.00’da FADE Sahne’de tiyatroseverlerle buluşuyor. Tamer Levent danışmanlığında hazırlanan tek kişilik oyunun ışık tasırımını Çetin Atay, müziğini Dursun Özdil yaptı. Müzik, sahnede canlı etkinlikle ile Dursun Özdil ve Gürcan Yazırlıoğlu tarafından sunuluyor.

Tiyatro Ayme oyunu şöyle tanıtıyor: “İnsanı sevmenin değer olduğunu kabul etmenin bahtiyarlığını her şiir satırında özgün sözcükleriyle aşkları ile buluşturan şiirin aykırı ağabeyi “Ben Cemal Süreya Şiir Adamm” oyunumuz da Tiyatro AYME olarak tiyatro dili anlatısı. Kendisini bilen olduğu kadar, bilmeyenlerin de olduğunu ve her iki tarafında buluşmasını istedik bir saatlik oyunumuzda. Usta şair Cemal Süreya’nın yaşamını konu alan farklı metinleri iyi ekipler tarafından usta oyuncularla sahnelendi. Bu yüzden sorumluluğumuzun yüksek olduğunu, bu ustalıkla buluşabilmek için yavaş ama emin adımlarla yol aldık. Tiyatro AYME çatısı altında şiir gibi, mısra mısra, sözcük sözcük adımlarımızı atarak oyunumuzu seyirci ile buluşturduk.” 

Usta şair Cemal Süreya ve şiirini daha yakından tanımak ve dinlemek isteyenlere “Ben Cemal Süreya Şiir Adamm”ı oyununu kaçırmamalarını öneriyoruz.

Karalama Defteri