OKUYAY Platformu Çizgi Ve Sahaf Günleri’nde!

HERKESİ OKUYAY STANDIMIZA VE PANELLERİMİZE BEKLİYORUZ! 

22-27 Ağustos 2019 tarihlerinde proje ortağımız Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenecek KADFEST Çizgi ve Sahaf Günleri’nde çizgi romanın ve sahafların okuma kültürüne katkısı ve önemini anlatmak amacıyla paneller düzenleyecek ve festival boyunca standımızda ziyaretçilerimize projemizi tanıtacağız. 

OKUYAY Konuşmaları kapsamında düzenleyeceğimiz panellerin ilkini  Çizgi Romanın Okuma Kültürüne Katkısı başlığıyla 23 Ağustos Cuma günü 16:00-17:00 saatleri arasında İstanbul Kadıköy Lisesi Atölye Alanı’nda gerçekleştireceğiz. Moderatörlüğünü Sevengül Sönmez’in üstlendiği panelin konuşmacıları Gerekli Şeyler Yayınevi Genel Yayın Yönetmeni Alişan Cengiz ve çizgi roman araştırmacısı, yazarı ve akademisyen Ümit Kireçci. Panelde, “Çizgi romanlar okuma alışkanlığımızı geliştiriyor mu?, Çizgi romanların okuma kültürüne katkısı sandığımızdan daha çok mu?” gibi sorulara yanıt aranırken çizgi romanın çocukların ve gençlerin okuma alışkanlığına katkısı da tartışılacak.

OKUYAY Konuşmaları kapsamında düzenleyeceğimiz ikinci panelin konukları, sahaflar Ümit Nar ve Bengi Berksoy. Sevengül Sönmez’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panel 25 Ağustos Pazar günü 19:00-20:20 saatleri arasında İstanbul Kadıköy Lisesi Etkinlik Alanı’nda yapılacak. Sahafların Okuma Kültürüne Katkısı başlıklı panelde, sahafların okuma kültürünün genişlemesi ve yaygınlaşmasındaki katkısını konuşacak ve eski zamanların kitaplarına ve okuma alışkanlıklarına bir yolculuk yapacağız.

Okuma kültürünün yaygınlaştırılmasıyla ilgilenen, konuya katkı sağlamak isteyen ve bu alanda çalışmalar yapan herkesi İstanbul Kadıköy Lisesi bahçesinde 6 gün boyunca 13:00-23:00 saatleri arasında açık olacak standımıza ve panellerimize bekliyoruz! Etkinlik takvimi için tıklayınız.

Okuma Kültürü ve...