Okuma Kültürü Derneğiyle Ankara’da Toplandık

Okuma Kültürü Derneğiyle Ankara’da, Alman Kültür Merkezi’nde gerçekleşen buluşmada Projemizi Sektörel Uzmanımız Sevengül Sönmez ve ortaklarımızdan Türk Kütüphaneciler Derneği Başkanı Ali Fuat Kartal temsil etti. Okuma Kültürü Derneğinden Nur Otaran, Aylin Coşkun, Sevil Önceler, Sinem Bayraktar’ın katıldığı buluşmada AB Başkanlığından Duygu Yardımcı, Türkiye Yayıncılar Birliğinden Koray Seçkin temsilci olarak bulundu.

OKUYAY Platformu hakkında bilgi verdiğimiz toplantıda Okuma Kültürü Derneği’nin yapısı ve kurulma gerekçesi anlatıldı. Derneğin hastane kütüphaneleri kurma girişimleri, “Birlikte Okuma” projesi ve anne ve baba adaylarına eğitimler gibi faaliyetleri anlatıldı. Çocuk kütüphanesi kurma rehberi hazırladıklarını ve yakında yayımlanacağını bildirdiler. Ayrıca hapishanedeki çocuklar ve göçmen çocuklar için de okumayı geliştirici etkinlikler ve kampanyalar düzenlemeyi düşündüklerini belirttiler.

Okuma Kültürü Derneği Ankara ve çevresinde etkinlik ve eğitimlerimizde bize destek olabileceklerini belirttiler. Önümüzdeki günlerde OKUYAY Platformu ve Okuma Kültürü Derneğinin nasıl beraber çalışmalar yürütebileceği hakkında fikir alışverişi yapıldı.