Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Türkiye’nin Okuma Kültürü Araştırması İlk Kez TÜYAP Kitap Fuarında Açıklanıyor!

3 Kasım 2019 @ 14:45 - 16:00

OKUYAY Platformu (Okuma Kültürünü Yaygınlaştırma Platformu), Konda Araştırma ve Danışmanlık’la yürüttüğü okuma kültürü araştırmasıyla Türkiye çapında uzun süredir eksikliği duyulan “okuma kültürü çalışmasını” yenileyerek bu çalışmayı kamuoyuyla paylaşacak.

OKUYAY Platformu’nun hedefi okuma kültürünü yaygınlaştırmak için Türkiye’nin dört bölgesinde çocukları, ebeveynleri, öğretmenleri, kamu kuruluşlarını, kütüphaneleri ve sivil toplumu, yayıncılık paydaşlarıyla bir araya getirerek okuma kültürünü yaygınlaştıracak pilot projelere destek olmak. Bu hedef doğrultusunda Platform, çalışmaların yapılacağı bölgeleri belirlemek ve Türkiye’de okuma kültürünün güncel durumunu tespit etmek için KONDA ile çalışarak kapsamlı bir araştırma yapılmasını sağladı.

Ülkemizde benzer bir araştırma en son 2012 yılında Kültür Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayınlar Dairesi tarafından yayınlanmıştı. Aradan geçen sürede toplumdaki okuma alışkanlıklarının değişimi, gelişimi, tercihleri, bakış açılarını derinlemesine inceleyen araştırma ilk kez 38.TÜYAP İstanbul Kitap Fuarında açıklanıyor olacak. Türkiye’de yayıncılık, eğitim, kütüphanecilik, sivil toplum, kültür endüstrileri, medya gibi bir çok sektörü yakından ilgilendieceğini düşündüğümüz araştırmanın sonuçları KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır ve KONDA Analistlerinden Aydın Erdem’in katılımıyla düzenlenecek Aslında Okuyoruz: Türkiye’nin Güncel Okuma Kültürü Araştırması başlıklı panelde duyurulacak. OKUYAY Platformu ve Türkiye Yayıncılar Birliği’nin birlikte düzenlediği bu önemli panele herkesi bekliyoruz!

Detaylar

Tarih:
3 Kasım 2019
Saat:
14:45 - 16:00
Etkinlik Kategori:
,

Organizatörler

OKUYAY Platformu
Türkiye Yayıncılar Birliği

Mekan

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi/Karadeniz Salonu
Cumhuriyet Mahallesi Eski Hadımköy Yolu Caddesi 9/1 Büyükçekmece
İSTANBUL, 34500 Türkiye
+ Google Haritalar