OKUYAY Platformu Sonuç Toplantısına Davetlisiniz!

24 aylık yoğun bir çalışmanın ardından, proje süresince elde ettiğimiz sonuçları kapsamlı bir toplantıyla açıklıyoruz! 12 Ocak Salı günü 14.00’te online olarak gerçekleşecek OKUYAY Platformu Sonuç Toplantısı’na konusunda uzman konuşmacılar da katılıyor.

Proje süresince çalışmalarımızı sizlerle adım adım paylaştık, 12 Ocak 2021 Salı günü 14.00-16.00 saatleri arasında online olarak gerçekleşecek Sonuç Toplantısı’nda ise çalışmalar sonucunda elde edilen verilere ve hazırlanan kaynaklara odaklanacağız.
 
Açılış konuşmalarıyla başlayacak OKUYAY Platformu Sonuç Toplantısı’nda ilk olarak Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk; ülkemizde okuma kültürünün önemi, son dönemde okuma alışkanlıkları ve pandeminin yayıncılık sektörüne etkisi konularında katılımcıları bilgilendirecek. Ardından T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan, Sivil Toplum Sektörü Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı sürecini değerlendirecek.
 
Toplantının konuşmacılarından, Konda Araştırma ve Danışmanlık Genel Müdürü Bekir Ağırdır; OKUYAY Platformu için yaptıkları Okuma Kültürü Araştırması 2019’un temel çıktılarını değerlendirecek. Ağırdır aynı zamanda, pandemi sürecinde toplumun yüzleştiği durumlar ve pandemi koşullarının olumsuz etkilerini hafifletmek için bireylerin yapabilecekleri konusunda görüşlerini de paylaşacak. OKUYAY Platformu iştiraklerinden biri olan, Almanya’da yerleşik Stiftung Lesen (Okuma Vakfı) CEO’su Joerg Maas da konuşmacılar arasında yer alacak ve pandemi sürecinde Almanya’da ve Avrupa’da okuma kültürü konusunda yaşanan gelişmeleri değerlendirecek.
 
OKUYAY Platformu Sonuç Toplantısı, proje ekibinden Ebru Şenol ve Sevengül Sönmez’in yapacağı, OKUYAY Platformu tarafından okuma kültürünün yaygınlaştırılmasına yönelik hazırlanan kaynakların sunumu ve projenin sonuçlarının geniş kapsamlı açıklamasının ardından sürdürülebilirlik hedeflerinin paylaşılmasıyla sonlanacak.
 
Toplantı programına OKUYAY Platformu tarafından hazırlanan videolar da eşlik edecek.
 
Bizi takip eden ve destek veren sizleri, sonuçlarımızı ve sürdürülebilirlik hedeflerimizi paylaşacağımız toplantımıza bekliyoruz!

12 Ocak 2021, Salı
14.00-16.00

Yer: Zoom
Program
için tıklayınız.
Webinara kayıt olmak için tıklayınız.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 
*Toplantıya katılmak için Zoom bağlantısı üzerinden kayıt olunması gerekmektedir. Kayıt olduktan sonra toplantıya katılım bağlantısı size gönderilecektir.
*Etkinliğimizi paylaşmak ve detaylı bilgiye ulaşmak için Facebook, Twitter ve
web sitemizden faydalanabilirsiniz.

Kayıt için teknik destek:
Webinar’ın yürütüleceği Zoom uygulamasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. İndirme işlemi sadece 15 saniye sürmektedir. Kayıt yaptırdıktan sonra, e-posta adresinize iletilecek olan mailde yer alan linke
ya da “Click Here to Join” ibaresine tıklamanız gerekmektedir.